+905327484248 info@muhendisinsaat.com

Sıkça Sorulan Sorular

Whatsapp butonunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1- Kredili satışlarınızı banka aracılığı ile mi yapıyorsunuz?

Hayır, şirket bünyesinde taksit yapıyoruz.

2- Yurt dışında yaşıyorum sizden taksitli konut alabilir miyim?

Evet, yurtdışında yaşayan müşterilerimiz taksit imkanımızdan yararlanabilir.

3- Yeni projeleriniz fiyatı, oldukça uygun fakat tamamlanmak üzere olan konutlarınızı gördüm, neden fiyatları farklı ve pahalı?

Firmamız ile çalışan yatırımcılar var, yatırımcılar bizden konutları topraktan alıyor ve inşaat bitimine doğru satıyor, kendi mülkleri olduğundan biz sadece yatırımcının iletişim numarasını alıcıya iletiyoruz.

4- Tapuyu taksitlerim bittiğinde mi alabilirim?

Hayır, İnşaatın kaba işi bittiğinde tapunuz hazır olur, tapunuzu almak için borcunuzun bitmesini beklemenize gerek yok tapunuzu hemen alabilirsiniz

5- Ev almak istiyorum fakat güven sorunum var?

Güven sorunu bizim gibi taksitli satış yapan firmalar için geçeli değildir. Taksitli veya kısmi ödeme yaptığınızdan dolayı tapu zamanına kadar alacağınız konutun %30 civarını ödüyorsunuz ve tapunuzu alıyorsunuz, ayrıca sözleşme maddelerimizde inşaatın duraksaması durumunda taksitlerinizi durdurabilir, sözleşmeden vazgeçebilir, paranızı 90 gün içinde kesintisiz geri alabilirsiniz. Firmamız tapuyu devir ettiğinden alıcının ödememesi durumunda %70 risk altındadır Alıcının ise herhangi bir riski yoktur. 

Bu tür sorunlar genellikle bağzı alıcıların çok ucuza konut alma hayalinden kaynaklanır, Neredeyse piyasa değerinin %50 altına satış yapan firmalar ile konutun cok ucuz olmasından dolayı fırsatı kaçırmamak için inşaat namına yapılan hiç birşey yokken ödemenin tamamını veya tamamına yakınını yaparlar. Burada satıcı kadar fırsatçılık yapmaya çalışan alıcıda suçludur. Bu tür firmalardan uzak durulmasını şiddetle tavsiye ederiz.   

6- İnşaat firması seçerken nelere dikkat etmeliyim?

İnşaat firması seçerken en önemli konu firmanın kaç yıldır faliyette olduğu ve çok bölge değiştirip değiştirmediğidir. Firma 10 ile 15 yıl aynı bölgede faaliyet göstermiş ise güvenli firma sınıfına girer. (Firmamız 25 yıllık ticari sicile sahip)

7- Müstaki Villa satışlarınızda taksit imkanınız var mı?

Hayır, taksitli satışlarımız ikiz villa ve daire tipi mülklerimiz için geçerlidir. Müstakil villa ödeme sistemimiz %33 sözleşmede %33 inşaat kaba işi bittiğinde ve %33 iş teslimindedir.

Hemen Bilgi Al

Firmamızın olanaklarından yararlanmak için burayı tıklayabilirsiniz, Bizimle iletişime geçin hemen bir konut sahibi olun, Saygılarımızla teşekkür ederiz..